Baldų priežūros taisyklės

 

Baldų priežiūros ir eksploatavimo taisyklės

Džiaugiamės, kad pasirinkote mūsų baldus! Baldų išorinis vaizdas ir funkcionalumas labiausiai priklauso nuo eksploatavimo bei erdvės, kurioje baldai laikomi, sąlygų. Norint kuo ilgiau išlaikyti nepakitusį baldų išorinį vaizdą ir jų funkcionalumą, rekomenduojame laikytis šių baldų eksploatavimo ir priežiūros taisyklių.

1. Patarimai baldų naudotojams:
1.1. Baldai statomi sausose ir gerai vėdinamose patalpose. Aplinkos temperatūra +10 – +40 °C, santykinis oro drėgnumas 40% – 75 %.
1.2. Baldai turi būti renkami instrukcijose nurodyta tvarka ant lygaus pagrindo, vengiant neatsargių smūgių.
1.3. Baldų negalima glausti prie drėgnų sienų ir patalpų apšildymo prietaisų. Ilgalaikis baldo stovėjimas šalia šildymo prietaisų, gali stipriai pakenkti jų išvaizdai bei vidinei struktūrai, išdžiovinti odą, dėl ko ji sutrūkinės; baldus statykite toliau kaip 30 cm nuo šilumos šaltinių, orlaidžių ir oro kondicionierių, kad išvengtumėte staigių temperatūros ir drėgmės pokyčių.
1.4. Baldų nepatartina statyti tiesioginiuose saulės spinduliuose, nes tai spartina baldo audinio blukimą, kuris gali pakeisti spalvos toną, išdžiovinti odą ar kitaip jai pakenkti.
1.5. Nestatykite baldų iš natūralaus medžio ant šildomų grindų.
1.6. Perstatydami baldus į kitą vietą, jų nestumdykite, bet perneškite; minkštų baldų negalima nešti laikant už audinio ar pagalvių; perstatydami baldus į kitą vietą, visuomet pirma juos išrinkite, kad nepažeistumėte konstrukcijos ir rėmų.
1.7. Saugokite patalpos grindis – naudokite specialius padukus ir periodiškai tikrinkite ar jie nesusidėvėjo.
1.8. Saugokite baldus nuo mechaninių pažeidimų ir skysčių (sulčių, kavos, vandens ir kt.) cheminių medžiagų poveikio.
1.9. Pagalves su smulkinto porolono ar kitu užpildu reikia periodiškai supurenti, kad visada būtų išlaikoma pirminė forma. Gaminiams, kuriuose yra naudojamas granulių užpildas, reikalingas periodinis jų papildymas, kai tik pastebite, jog jos susigulėjo.
1.10. Itin suteptų baldų nevalykite patys, o kreipkitės į valymo specialistus.
1.11. Periodiškai sutepkite lankstines jungtis, spyruokles, mechanizmų ratukus ir kreipiančiąsias specialia tepimo priemone, suveržkite judančias dalis.
1.12. Sėdėkite visose baldo sėdimosiose dalyse tolygiai dažnai – taip neatsiras minkštumo/kietumo skirtumų. Aukščio/minkštumo/kietumo skirtumų ar deformacijų atsiradimas dėl netolygaus baldo naudojimo nėra baldo kokybės trūkumas. Rekomenduojama reguliariai keisti sėdėjimo vietą ir nesėdėti toje pačioje vietoje.
1.13. Rekomenduojama sėdėti taisyklinga sėdėjimo kryptimi, kai baldo sėdynė spaudžiama tiesiai iš viršaus (stačiai), vengiant sėdėjimo kitomis kryptimis. Netaisyklingas sėdėjimas gali išjudinti, deformuoti vidines baldo medžiagas. Tai ypač aktualu tais atvejais, kuomet baldo sėdynė sudaryta iš atskirų dalių ir turi sujungimus.
1.14. Saugokite medines apdailos detales nuo smūgių, įrėžimų, kitų mechaninių pažeidimų, vandens ir kitų skysčių. Valykite jas tik priemonėmis, skirtoms paviršių, padengtų laku, valymui.
1.15. Venkite pernelyg didelio taškinio apkrovimo, pavyzdžiui, Jums nereikėtų klūpoti, spirtis keliais, remtis alkūnėmis ant sėdimos baldo dalies elementų.
1.16. Į patalynės dėžę nedėkite sunkių ir sklandžiam/lengvam jos uždarymui trukdančių daiktų.
1.17. Per pirmuosius tris-keturis eksploatacijos mėnesius minkštosios medžiagos (porolonas, sinteponas ar kt.) šiek tiek suminkštėja ir galiausiai stabilizuojasi. Tai yra natūralus procesas ir būtent dėl jo baldas yra minkštesnis. Dėl šios priežasties yra normalu, kad vienos sofos dalies sėdimosios vietos ar atlošo minkštumas yra kitoks nei greta esančios sėdimosios vietos ar atlošo, priklausomai nuo naudojimo intensyvumo.
1.18. Dėl natūralaus minkštųjų audinių stabilizavimosi, ant sofos apmušalo gali susiformuoti nedidelės raukšlės. Šios raukšlės yra visiškai normalus dalykas ir priklauso nuo gobeleno ar odos techninių savybių ir porolono/sintepono stabilizavimosi. Tokios raukšlės gali atsirasti ir po kurio laiko naudojant baldą, priklausomai nuo naudojimo intensyvumo.
1.19. Pagamintas baldas gali skleisti kvapą kelias savaites, patariame intensyviai vėdinti patalpas.
1.20. Transportavimo ar sandėliavimo metu atsiradusios raukšlės, klostės ar audinio pūko sugulimas atsistatys kelių dienų-savaičių bėgyje tinkamai sustačius baldą kambario temperatūroje. Norint pagreitinti šį procesą, gaminio audinį galima labai lengvais ir švelniais rankų judesiais glostyti link audinio siūlių ir baldo kraštų, taip jį ištempiant į jam skirtas vietas. Veliūrinių audinių pūko atstatymui rekomenduojame naudoti audiniams skirtą šepetį.
1.21. Veliūro tipo audiniai turi ilgesnį plauką, kuris gula tam tikra kryptimi – tai sukuria skirtingų atspalvių efektą, audinys skirtingai atspindi šviesą priklausomai nuo spindulio kritimo kampo, be to, braukiant ranka per audinį, audinio plaukeliai keičia kryptį – toks efektas nelaikomas defektu, priešingai, tai išskirtinė veliūro savybė, indikuojanti prabangą. Taip pat, audinio plaukeliai gali susigulėti, jei bus prispaudžiami prie kietų paviršių.
1.22. Baldų surinkimą patariame patikėti specialistams, nes neteisingas baldo surinkimas gali turėti įtakos baldo kokybei.
1.23. Neleiskite be atsakingo asmens priežiūros naudoti baldų mechanizmus (automatinius, elektrinius, rankinius ir kt.) vaikams bei asmenims su fiziniais, jautrumo ar psichikos sutrikimais, arba neturintiems pakankamai patirties ir žinių.
1.24. Dulkes nuo gobeleno lengvai ir saugiai nuvalysite dulkių siurbliu, panaudojant specialų minkštiems baldams skirtą antgalį. Nevalykite baldų be specialaus minkštų baldų antgalio – taip pažeisite audinį, gali likti nepanaikinamos žymės, taip pat galite pakenkti audinio ilgaamžiškumui ir išvaizdai.
1.25. Pernelyg dažnai nesiurbkite minkštų baldų apmušalų. Kartu su dulkėmis siurblys įtraukia ir smulkius audinio šerelius, apmušalai praranda savo kokybę, greičiau dyla, išsitampo. Rekomenduojame prieš siurbiant, nematomoje baldinio audinio vietoje išbandyti, ar naudojamas siurblys nedaro žalos audiniui.
1.26. Reikia vengti betarpiško baldo apmušalo kontakto su žmogaus kūno prakaitu, gyvūnų ir augalų kilmės riebalais. Be to, negalima dėti ant baldų apmušalų laikraščių, žurnalų ir pan. – dažai gali įsigerti ir jį sugadinti. Džinsai ir kiti drabužiai, pledai bei daiktai, pagaminti iš dažančio audinio (medžiagos), gali palikti matomų, neišvalomų dėmių, ypač ant šviesaus baldo apmušalo.
1.27. Mechanizmus rekomenduojama tam skirtomis priemonėmis per lankstymo taškus periodiškai sutepti.
1.28. Metalines mechanizmo dalis rekomenduojama valyti lengvai drėgnu skudurėliu, vėliau nusausinti.

2. Miegamų mechanizmų naudojimas.
Sofos-lovos bei minkšti kampai dažnai turi miegamą mechanizmą. Priklausomai nuo dizaino, jie gali būti skirtingų tipų. Norint kuo ilgiau išsaugoti mechanizmo funkcijas, itin svarbu laikytis šių eksploatacijos rekomendacijų.
2.1. Miegamą mechanizmą naudokite tik pagal paskirtį. Prieš naudojant mechanizmą rekomenduojame susipažinti su baldo eksploatavimo instrukcija, kuri pridedama prie baldo bei pateikiama internetinėje svetainėje – šiame rekomendacijų rinkinyje pateikiami bendriniai patarimai.
2.2. Norint baldą paruošti miegojimui – atitraukite jį nuo sienos bent 10 cm.
2.3. Miegamą mechanizmą ištraukite ir sustumkite tolygiai, vienu stūmimu, nesustojant ir nenaudojant prievartinės jėgos.
2.4. Jei yra integruotas miegamas mechanizmas, netraukite pakeliamo mechanizmo tik vienoje pusėje – visada traukite ties centru. Jei yra specialus diržas, naudokitės juo.
2.5. Sofą-lovą lengvai grąžinsite į sėdimą padėtį, pakeldami sėdynę aukštyn iki abiejų lankstų fiksavimosi ir tuomet spaudžiant žemyn.
2.6. Minkštuose svetainės balduose naudojami miegami mechanizmai nėra pritaikyti kasdieniam, patogiam miegojimui, tad norint didesnio miegojimo komforto, dėl higienos ir baldo apsaugai rekomenduojame įsigyti antčiužinį. Daugelio miegamų mechanizmų struktūra – metalinės detalės, kurios, naudojantis, gali skleisti pašalinius garsus.
2.7. UAB „Lauksva” gamina baldus, kurie turi ir kasdieninio miegojimo funkciją (jų gamybai naudojamos spyruoklės, miegamosios vietos plotis ne mažesnis kaip 140 cm, naudojamos medžiagos abiejose miegojimo pusėse suteikia tolygų minkštumą.). Tačiau net ir tokie baldai nesuteikia miegamojo lovos komforto.

3. Dėmių valymas.
3.1. Visas atsiradusias dėmes stenkitės išvalyti kuo skubiau, kad nešvarumai daugiau nesigertų ir neplistų.
3.2. Naudodami valiklius, poveikį apmušalui, pirmiausiai išbandykite nematomoje baldo vietoje.
3.3. Dėmių valymo žingsniai:
• Pirmiausia, pašalinkite dėmės paviršių nespalvotu rankšluosčiu, audiniu ar sausu skudurėliu.
• Po to su kempinėle ar baltu švariu skudurėliu naudodami nedidelį kiekį valymo priemonės, pvz. muilo ar nuriebintojo, valykite dėmę nuo kraštų į vidų. Taip išvengsite jos išsiplėtimo. Netrinkite – trynimas tik dar labiau išplės dėmę ir iškraipys pūką.
• Pašalinus dėmę, nusausinkite likusią drėgmę nespalvotu rankšluosčiu ar skudurėliu ir išdžiovinkite.
3.4. Dirbtinę odą valykite švariu, minkštu, vandeniu sudrėkintu audinio gabalėliu.
3.5. Naudodami valymo priemones, atkreipkite dėmesį į jų naudojimo instrukciją, kad jos būtų tinkamos konkrečių baldų valymui.
3.6. Natūralios odos baldus valykite tik specialiais valikliais. Odą periodiškai impregnuokite, kad ilgainiui neįsigertų aplinkos nešvarumai, nesiformuotų išsausėjimai.
3.7. Jeigu baldų paviršius turi pūką, pūkui atstatyti naudokite šepetį, skirtą audiniui.
3.8. Baldų priežiūrą rekomenduojame atlikti valymo priemonėmis, kurias siūlo baldų gamintojas.
3.9. Baldų dalis su lakuotu, dažytu, stikliniu ar kitu įbrėžimams ir skiedikliams neatspariu paviršiumi negalima valyti braižančiais, ir skiediklių sudėtyje turinčiais valikliais.

4. Lauko baldų priežiūra.
4.1. Mediniai lauko baldai reikalauja papildomos apsaugos. Nors šie baldai pagaminti iš drėgmei atsparių medžiagų, lauko baldus rekomenduojame laikyti po stogu, norint kuo ilgiau išlaikyti jų prekinę išvaizdą.
4.2. Jei ant lauko baldų pateko lietaus, vandens -atkelkite pagalves, nusausinkite medines ir minkštąsias dalis. Nuolat gaudamas drėgmės ar drėgmei užsilaikius baldas gali supelyti ar pakeisti spalvą, nors ir yra apdorotas impregnantu.
4.3. Lauko baldus prižiūrėkite valydami nuo jų dulkes drėgna šluoste, naudokite švelnų muilą (jei tai būtina), nusausinkite.
4.4. Šaltuoju sezonu patartina baldus sunešti į vidų. Svarbu, kad patalpa būtų gerai vėdinama. Taip pat niekada nedenkite lauko baldų polietilenu ar panašomis medžiagomis, kurios sulaikytų orą ir neleistų baldui oruotis.
4.5. Kasmet, prieš prasidedant šiltajam sezonui, lauko baldų medinę dalį rekomenduojame atnaujinti apsauginiais medienos aliejais, beicais ar lakais, priklausomai nuo to, kuo mediena buvo apdorota gamybos metu.
4.6. Metalo dalis taip pat būtina nušveisti specialiais, metalui skirtais, valikliais, nušveisti atsiradusias rūdis. Tuomet metalo paviršių padenkite specialiomis apsauginėmis priemonėmis, kurios sumažins saulės spindulių, karščio ir drėgmės poveikį. Tvirtinimo vietose naudokite silikono purškiklį.
4.7. Reguliariai patikrinkite baldus dėl rūdžių ar atsilupusių dažų, ypatingai sunkiai matomose vietose. Net ir nerūdijantis plienas gali pradėti rūdyti nuo drėgmės, ypač pažeidus dažų paviršių.
4.8. Bent kartą per sezoną patikrinkite konstrukcijos suveržimus. Medis reaguoja į oro permainas, plečiasi ar traukiasi, todėl sausuoju periodu gali būti, kad medvaržčiai ar varžtai atsipalaiduos, konstrukcija pradės klibėti.
4.9. Atkreipiame dėmesį, kad baldui naudojama natūrali mediena, reaguojanti į aplinkos sąlygas, tad net ir laikantis rekomendacijų jo išvaizda laikui bėgant gali kisti.

5. Draudžiama:
5.1. Naminiams gyvūnams lipti ant baldų. Jų nagai gali įbrėžti odą, audinį, medienos detales. Jų seilės, prakaitas daro neigiamą poveikį odai. Net ir gyvūnams draugiški audiniai negarantuoja, jog audinys tokiu atveju nebus pažeistas.
5.2. Šokinėti ant minkštų baldų dalių, kad nesusidarytų staigių smūgių audiniui, spyruoklėms, porolonui, medienos, mechanizmo detalėms.
5.3. Lipti ar dėti sunkesnius nei 10 kg daiktus į patalynės dėžę, nes galite išlaužti jos dugną ir/ar gali atšokti jos tvirtinimo kabės.
5.4. Prie baldų audinio ir medinių apdailos detalių liestis aštriais daiktas.
5.5. Sėdėti ant baldų šoninių atramų (porankių) – jie skirti rankoms pasidėti. Netinkamas naudojimas gali sukelti deformacijas, lūžius, skilimus, užpildas gali pasislinkti, o siūlės sutrūkti esant per didelei tempimo jėgai.
5.6. Baldus laikyti padidinto drėgnumo patalpose. Baldo eksploatavimo aplinkos temperatūra yra nuo +10 °C iki +40 °C, o santykinė drėgmė nuo 10% iki 70% be kondensavimosi.
5.7. Naudoti agresyvias, rūgštines, didelį chloro kiekį ir pan. turinčias priemones, taip pat valymo priemones, į kurias įeina stiprūs chemikalai arba naftos produktų turintys skiedikliai, t.y. acetonas, skiediklis, spiritas, dalintojas ir kt. Labai atsargiai arti baldų naudokite klijus; priemonės, skirtos baldų valymui yra naudojamos tik su baldų naudotojo atsakomybe, prieš tai priemonę išbandžius nematomoje vietoje. Atsiradusias dėmes ar skysčius reikia valyti nedelsiant.
5.8. Valyti baldus abrazyvinėmis priemonėmis.
5.9. Nuimti nuo baldų, ypač turinčių mechanizmus, informacinius lipdukus.
5.10. Žaisti su baldų mechanizmais – jie gali sulūžti, deformuotis, dėl ko kiltų prispaudimų, įstrigimų, sužeidimų, sužalojimų ir kt. panašūs pavojai; prie mechanizmo vidinės dalies kišti pirštus, rankas, kojas, kitas kūno dalis bei pašalinius daiktus – mechanizmo veikiama jėga gali sužeisti, sužaloti ar pakenkti baldui.
5.11. Laipioti, kabėti ant korpusinių baldų stalčių, durelių, lentynų – baldai gali virsti ar kristi, dėl ko kiltų pavojus sveikatai.
5.12. Draudžiama naudoti įkaitintą lygintuvą audinio, odos sausinimui ar lyginimui.

Rūpinkitės savo baldais, kad jie tarnautų kuo ilgiau!

Krepšelis0
There are no products in the cart!
Tęsti apsipirkimą