UAB „Lauksva“ – nuo baldų gamybos namų kieme iki kruizinių laivų rinkos ir pasaulinio pripažinimo

 

Medienos perdirbimo, baldų ir popieriaus pramonės bendrovė „Lauksva“ jubiliejiniuose apdovanojimuose „Lietuvos metų gaminys 2021“ buvo įvertinta aukso medaliu. Aukščiausią įvertinimą bendrovės gaminiai gauna jau penktą kartą. Lietuviškų baldų kokybė pripažinimo sulaukė ir užsienyje. Gaminiai eksportuojami į daugiau nei 20 šalių, o pernai šeimos įmonė įžengė ir į itin sudėtingą laivų rinką.

Kelias ne tik į pirkėjų namus, bet ir į tarptautines partnerystes bei išskirtinių gaminių prabangiausiems viešbučiams, restoranams ar renginiams gamyba prieš beveik tris dešimtmečius prasidėjo Loretos ir Sauliaus Valaičių namuose Šakiuose. Šeimos verslas, kai minkšti baldai rankomis buvo gaminami tiesiog namų kieme, išaugo į 112 darbuotojų turinčią inovatyvią įmonę, bendradarbiaujančią su didžiausiomis užsienio kompanijomis ir dizaineriais, naudojančią aukščiausios kokybės sertifikuotas žaliavas ir plečiančią partnerysčių tinklą Europoje ir pasaulyje. Šeimos kompanijoje dirba jau antra karta.

Daugiau nei pusė gaminių – eksportui

Daugiau kaip 50 proc. visų gamybos apimčių šiuo metu sudaro kontraktai su užsienio šalimis. „Lauksvos“ baldai keliauja po visą pasaulį. Tad jeigu atostogaudami kur nors Norvegijoje prisėsite ant stilingo minkštasuolio, užsuksite į kavinę Didžiojoje Britanijoje, restoraną Italijoje ar naktinį klubą Vokietijoje, apsigyvensite penkių žvaigždučių viešbutyje Nyderlanduose ar Austrijoje ir, laukdami registracijos, klestelsit ant stilingos sofutės vestibiulyje, gali būti, kad patogiai įsitaisysite ant UAB „Lauksva“ pagaminto baldo. Vienas naujausių kompanijos kūrinių – aukso medaliu įvertintas L formos minkštas kampas „SQUARE“. Šis stilingas ir ergonomiškas baldas suteikia galimybę pasididinti sėdėjimo gylį per 10 cm. Išskirtinė sėdynės mechanizmo prailginimo technologija leidžia ištraukti sėdynę į priekį per vieną žingsnį. Tad norint įsitaisyti patogiau pakeičiant sėdėjimo poziciją, nereikia skleisti baldo ar įsigyti papildomo pakojo kojoms ištiesti. Šis baldas turi funkcionalias galvos atramas ir pasižymi išskirtine siuvinio dekoravimo technologija. Didžioji dalis tokių baldų paprastai yra dekoruojami iš vientiso audinio jį sudygsniuojant, o „SQUARE“ rombų formų dekoravimas atliekamas susiuvant atskirus audinio gabalėlius. Norint gauti tokį išraiškingą dekoravimą, ruošiant siuvinį, dedama daugiau pastangų ir papildomų medžiagų. Tai užtikrina aukštesnę kokybę ir ilgesnį baldo prekinės išvaizdos išsaugojimo laiką.

Siūlo individualizuotus ir maksimaliai komfortiškus sprendimus

Šio gaminio dizainas modernus ne tik išore, bet ir sudėtimi: naudojamas naujos kartos, itin komfortiškas ir ilgaamžis TIGER touch® porolonas, kuris užtikrina gerą oro pralaidumą bei kūno šilumos absorbciją, kuri mažina prakaitavimą. Be to, šis porolonas atitinka „Oeko-Tex“ standarto reikalavimus. Atlošo minkštumą lemia kartu su porolonu naudojamos elastines juostas, o sėdynėje – zig-zag tipo spyruoklės. „SQUARE“ pardavimai nuo pat sukūrimo viršijo lūkesčius. Per pirmuosius devynis 2021 m. mėnesius šio modelio pardavimai sudarė 7 proc. bendros įmonės apyvartos. Gauta ypač daug „SQUARE“ dizaino modifikacijų užsakymų – vidutiniškai 23 proc. visų priimtų užsakymų yra su nestandartiniais pakeitimais. Tai rodo, kad vartotojai ypač linkę rinktis šį modelį, nes jo dizainą galima modifikuoti pagal asmeninius, šeimos poreikius, įmanoma pritaikyti prie erdvės specifikacijų. „Tai ypač svarbu mums, kaip gamintojui, siekiančiam didinti nestandartinių užsakymų kiekį, tokiu būdu atliepiant specifinius, asmeninius Lietuvos vartotojų poreikius individualizuojant gaminius. Džiaugiamės, kad naujos kartos dizainą vertina Lietuvos vartotojai ir su kiekviena naujiena mūsų klientai tampa vis drąsesni, vis daugiau užsisako individualius, pagal savo poreikius pritaikytus baldus“, – analogų Lietuvoje neturinčio „SQUARE“ pagal pardavimų rezultatus, potencialą ir įtaką vertina UAB „Lauksva“ direktorė Loreta Valaitienė.

Baldai laivams atitinka itin griežtus reikalavimus

„Lauksvos“ gaminių asortimentą šiandien sudaro ne tik standartiniai baldai namams, įstaigoms, restoranams ar viešosioms erdvėms. 2019 m. didelį žingsnį įmonė žengė į kruizinių laivų rinką. Tokio tipo baldų gamybai keliami ypač aukšti reikalavimai – turi būti parinktos drėgmei atsparios medžiagos, išskirtinė gamybos technologija, o dizainas, spalva ir forma pritaikyti prie kiek neįprastų laivo erdvės matmenų. Tai tikras iššūkis. „Jūra mus išmokė gaminti. Laivus nuolat skalauja jūra, jie plukdomi į labai skirtingas klimato sąlygas, tad baldas turi tarnauti ir ten, kur 20 laipsnių šalčio, ir ten, kur vargina 40 laipsnių karštis“, – apie neįprastus iššūkius kalbėjo L.Valaitienė. Siekdama įgyvendinti vis ambicingesnius užmojus ir augantį baldų gamybos poreikį, įmonė nuolat investuoja į inovacijas, išmanius gamybos įrenginius. Pernai bendrovė įsigijo stakles „CNC Morbidelli CX200“ (investicija apie 200 tūkst. Eur), kurios užtikrina efektyvesnę, našesnę gamybą. Į įrenginio atmintį gali būti įtraukiamas atraižų likutis, taip mažinant medžiagų pirkimo kaštus. Naujosios staklės prie jo dirbantiems žmonėms daug saugesnės, nes dėl jose sumontuotų apsaugos daviklių (fotoelementų) sugeba aptikti operatoriaus buvimo vietą, pristabdyti judėjimo greitį. Socialiai atsakingai įmonei labai svarbi ir aplinkos apsauga, todėl „Lauksva“ investuoja į kuo ekologiškesnes, aplinkai nekenksmingas žaliavas. Visiems baldams naudojami klijai vandens pagrindu: jie nekenkia nei žmogaus organizmui, nei aplinkai. Naudojamas maltas (perdirbtas) porolonas. Iš medienos atliekų įmonė gamina biokurą, o sinteponą, kartoną, polietileno plėvelę ir kitas atliekas atiduoda perdirbti.

Plečia baldų salonų tinklą Lietuvoje

Nors įmonės gaminius Lietuvoje galima įsigyti didžiausiuose internetinės prekybos portaluose, ten dažniausiai žmonės susirenka informaciją, o galutinį sprendimą priimti ateina į tikrą saloną, nes nori gyvai pamatyti baldus, audinių pavyzdžius. Įmonė turi daugiau nei 400 įvairiausių spalvų, raštų, faktūrų audinių pavyzdžių, taip pat siūlo platų kojelių ir kitų aksesuarų pasirinkimą bei galimybę derinti matmenis pagal individualius poreikius. Sparčiai augant nekilnojamojo turto pardavimams ir specifinių išmatavimų baldų poreikiui pajūrio regione, nuo vasario duris atvėrė naujas salonas Klaipėdoje, naujame prekybos centre „Helios Galerija“. Sėkmingą įmonės plėtrą lemia ir gaminių kokybę bei ilgaamžiškumą užtikrinti padeda ilgametė patirtis, sukaupta gaminant tipinius serijinius ir kontraktinius ar individualizuotus baldus, bendradarbiavimas su didžiausiomis užsienio kompanijomis ir žinomais dizaineriais, aukščiausios kokybės sertifikuotos žaliavos naudojimas ir nuolatinis tobulėjimas. Vis dėlto esminis raktas į sėkmę yra pati organizacija – darbuotojų kaita maža, o didelė dalis jų yra dirbantys bent apie dešimtmetį. Todėl patirtis kaupiama nuosekliai, perduodama iš kartos į kartą, o baldininkų meistriškumo žinios kaupiamos ir išsaugomos.

Domitės interjero dizaino sprendimais ir naujienomis?

Užsisakytkite mūsų naujienas!

Krepšelis0
There are no products in the cart!
Tęsti apsipirkimą